dlaczego gazeta

dlaczego gazeta

Interesujące fakty trywialne tematy

Pytanie: Co było pierwsze zwierzę lecieć w sztucznie urządzenia?hologram na legitymację

Odpowiedź: Jeśli odpowiedziałeś owca, kaczka, kogut lub psa miałeś rację!

Ciekawostka: Pies był pierwszym w przestrzeni i owce, kaczki i koguta pierwszy latać balonem.

Pytanie: Co to jest najszybszym stworzeniem w morzu?http://transporthiszpania.com/nasze-trasy/

Odpowiedź: Sailfish

Ciekawostka: Najszybsza ryba jest Cosmopolitan Sailfish. To pływa około 109kms godzinę! Sailfish znajdują się zarówno w Atlantyku i Pacyfiku o różnych nazwach naukowych przypisanych do ryb albo na ocean (Pacific - albicans Istiophorus; Atlantic - Istiophorus platypterus). Jednak naukowcy teraz uwierzyć, że ryby te są w rzeczywistości ten sam gatunek, jedyna różnica polega na ocean, w którym żyją, a ich rozmiar - Ocean Spokojny żaglicę rosną znacznie większe (do 10 stóp).

dlaczego gazeta

Pytanie: Jaka jest najbardziej mokrym miejsce na świecie?

Odpowiedź: Cherrapunji, Indie

Ciekawostka: To ironia, że ??najbardziej mokrym miejscem na świecie, udało się pragnienie wody każdej zimy, gdy nie pada deszcz w ogóle przez kilka miesięcy w czasie. Rodzaj zjawiska pogody, która przynosi tyle deszcz do tej części świata nazywa monsunów. Monsuny są sezonowe wiatry wiejące z jednego kierunku przez około sześć miesięcy, przynosząc ulewne deszcze, a następnie wieją z kierunku przeciwnym do pozostałych sześciu miesięcy, podczas których niewiele pada deszcz.

Pytanie: Jakie było pierwotne znaczenie trzeciego świata?

Odpowiedź: mniej rozwiniętych krajach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej

Ciekawostka: The Third World to termin używany wraz z Pierwszego Świata i Drugiego Świata, szeroko kategoryzować narody Ziemi do trzech podziałów społecznych, politycznych i ekonomicznych. Ekonomista Alfred Sauvy ukuł termin Trzeciego Świata, odnosząc się do krajów obecnie zwanych też "rozwijających się" lub "słabo rozwinięte", zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Oceanii i Azji, które były niezestrojone albo komunistycznym bloku radzieckiego lub kapitalistycznym NATO blok w okresie zimnej wojny (1945-1989).

- autor artykułu